Technologie výroby a realizace

Zadat poptávku

 

Od prvního zadání k vlastní realizaci střešní konstrukce je dlouhá cesta. Díky našim bohatým zkušenostem, vysoké odbornosti a kvalitnímu výrobnímu zázemí se však nemusíte ničeho obávat. Celý proces začíná pečlivou projektovou přípravou a končí předáním dokonale padnoucí střechy nebo střešní konstrukce. Velký důraz klademe na výběr použitých materiálů, kvalitu výroby a dodržování všech technologických postupů, a to jak při výrobě střechy, tak při její montáži.

 

Projektová příprava

DNK Vazníky - projektová přípravaProbíhá pomocí specializovaného softwaru TRUSS4 od společnosti Fine spol. s r.o. Vytvoření 3D modelu střechy a 2D modelu jednotlivých vazníků vede nejen ke statickému posouzení a dimenzování přířezů a spon, ale zároveň k vytvoření podkladů pro vlastní výrobu.

 

Výroba

DNK Vazníky - výrobaCelý proces probíhá v naší výrobní hale, která je vybavena moderní technologií pro výrobu příhradových vazníků. Ta zabezpečuje přesnost, kvalitu, vysoký stupeň prefabrikace a efektivitu výroby.

Mezi nejdůležitější vybavení haly pro výrobu patří poloautomatická úhlová pila STROMAB CT 600, která je kompatibilní se softwarem TRUSS4. Pro zalisování spojů používáme hydraulický lis BV LJ50 o lisovacím tlaku 500 kN. Praktický C-lis je zavěšen na pojízdném portálu a zvládne obsloužit celou výrobní plochu. Můžeme tak vyrábět vazníky o celkové délce až 18 m, větší vazníky je nutné vyrobit jako dělené a spojit je na staveništi. Každý spoj vazníku je podložen speciálním stolkem, který je fixovaný k podkladu a umožňuje v jednom kroku zalisovat styčníkové spony z obou stran vazníku.

 


Použité materiály

DNK Vazníky - řezivoŘezivo

  • certifikované smrkové řezivo pevnostní třídy C24 o maximální vlhkosti 22 %
  • rozměry průřezů: šířka: 50, 60 a 80 mm, výška: 80 – 240 mm
  • řezivo impregnované máčením v ochranném prostředku Bochemit QB Profi (10% roztok)

 

 

Styčníkové desky

DNK Vazníky - styčníkové desky

  • žárově zinkovaný ocelový plech o tloušťce 1,5 a 2,0 mm s prolisovanými trny
  • rozměry a tloušťka desek jsou voleny dle statického výpočtu vazníku
  • výrobce: BOVA Březnice

 

 

 
Montáž

DNK Vazníky - montáž vazníkůVazníky na stavbu dopravujeme kamionem s valníkovým návěsem. Z výrobků jsou vždy spáskovány tuhé celky, aby nedošlo k jejich poškození při přepravě. Samotnou montáž provádí zkušená montážní skupina za pomocí jeřábové techniky. Na zdárný průběh montáže a dodržení projektové dokumentace dohlíží stavbyvedoucí, který je v úzkém kontaktu se zákazníkem a má tak realizaci plně pod kontrolou.

 

 

 

 

 

 

 

Před výrobou a montáží provádíme zaměření stavby, a tím zajistíme, že vyrobená střecha perfektně sedne na danou stavbu, i když se investor odchýlí od projektové dokumentace.