Výhody a využití příhradových vazníků

Zadat poptávku

 

Příhradové vazníky jsou ideálním řešením pro nejrůznější stavby, a to z mnoha důvodů. Nejdůležitější však je, že se střešní konstrukcí z příhradových vazníků získáte kvalitní a bezpečnou střechu nad hlavou, která vám bude dobře sloužit po několik generací. Příhradové vazníky mají celou řadu předností, které si stojí za to představit podrobněji.

 

  • Vysoká variabilita tvarů a rozměrů

Sedlové, pultové, valbové i atypické střechy lze elegantně řešit pomocí dřevěných příhradových vazníků. Kouzlo spočívá především v důkladné projekční přípravě, díky které nic neřešíme "na koleně".

 

  • Menší nároky na rozsah nosných stěn oproti krovu

Použití vazníků umožňuje u jednodušších staveb naprosto volnou vnitřní dispozici. I složitější půdorysy lze elegantně řešit s naprostým minimem nosných stěn. Naše vazníky vždy navrhujeme tak, aby bylo dosaženo optimálního statického využití.

 

  • Statický posudek

Pro každou střešní konstrukci je zpracován podrobný statický výpočet, který vám zaručí vysokou kvalitu návrhu. Tento statický posudek je nedílnou součástí dodávky každé střechy, kterou vyrobíme, a to bez jakéhokoli příplatku.

 

  • Prefabrikace ve výrobní hale

Díky precizně nastaveným výrobním procesům, profesionálním pracovníkům a moderní, čisté výrobní hale udržujeme vysokou technologickou kázeň při výrobě příhradových vazníků.

 

  • Certifikovaná výroba

Výroba a montáž našich vazníků spadá pod přísnou kontrolu Výzkumného a vývojového ústavu dřevařského v Praze (VVÚD). Dodržujeme pravidla certifikace a věříme, že zákazník to ocení.

 

  • Rychlá výroba a montáž

Dodací lhůty našich konstrukcí jsou relativně krátké i při aktuálním stavebním "boomu".

 

  • Ekonomicky úsporná konstrukce

Nižší spotřeba materiálu oproti vázaným krovům, menší nároky na podpůrné stěny a jednodušší řešení skladby stropů vede u drtivé většiny střech k úspoře nákladů celé stavby.