Co je to ztužidlové pole?

Zadat poptávku

Musí být i ve Vaší střeše!

Jedním z nejdůležitějších prvků našich nosných konstrukcí střech jsou kromě vazníků především ztužidlová pole. Jde o nedílnou součást vazníkového krovu, která společně s prvky zavětrování zajišťuje tzv. "prostorovou tuhost" a tím i vysokou kvalitu, životnost a bezpečnost celé střechy. Ztužidlovým polem na Vaší stavbě řešíme nejen působení větru, které je pochopitelně u některých typů objektů zanedbatelné, ale zejména síly, které vznikají díky tomu, že vazníky jsou tenkými a štíhlými prvky. Jednoduše mají tendenci všelijak se ohýbat a vlnit a to střeše nedělá dobře jak ze statického, tak z estetického hlediska.

 

lisované ztužidlové pole


Výhody poctivě provedeného ztužidlového pole se dají shrnout do několika bodů:

- Zvyšují životnost celé střechy, protože snižují deformace

- Zajišťují bezpečnost tím, že zabraňují extrémnímu vybočení ostatním vazníkům

- Zvyšují kvalitu celé střechy, protože se díky ztužidlu snadněji provádí montáž

 

Ztužidlové pole ve vazníkové konstrukci skládáme ze dvou sousedících vazníků, které spojujeme do celistvého prvku. Ve vrcholu umisťujeme ocelové pásky kvůli zajištěni přenosu tahových sil. Důkladné propojení ztužidla horního pásu, nadpodporových ztužidel a ztužidla dolního pásu nejen s vazníky, ale také s podporami (dřevo/beton/ocel), máme promyšleno pečlivě zpracovanými detaily, které důsledně dodržujeme. Ostatní vazníky jsou se ztužidlem propojeny pomocí ondřejských křížů a později i laťováním - mají se o co opřít. O naše zkušenosti s tímto prvkem se můžete opřít i Vy. Pro zvídavější z Vás si na tomto odkazu můžete přečíst více o pricipu fungování a zatěžovacích zkouškách lisovaných ztužidel, na kterých se naše společnost podílela.

 

Ať už stavíte rodinný dům, nebo průmyslovou halu, vyžadujte precizně provedené lisované ztužidlové pole i ve Vaší střeše!