O dřevěných příhradových vaznících

Zadat poptávku

Dřevěné vazníky nacházejí široké uplatnění v celém stavebním průmyslu. Nejčastěji jsou používány na střechy rodinných a bytových domů, halových objektů a supermarketů. Běžně se s nimi setkáváme také při realizaci bednění mostů, dřevěných stropů, altánů nebo dokonce celých domů.


Kvalitní příhradové vazníky jsou dobrým řešením i pro vaši stavbu – příhradové vazníky mají totiž mnoho výhod. Mezi hlavní patří možnost překlenout velké rozpětí bez podepření, ekonomická efektivita a architektonická variabilita.

 

Dřevěné příhradové vazníky s kovovými deskami s prolisovanými trny se navrhují až na rozpětí 30 m bez mezilehlé podpory. Zároveň vazníky nabízejí velkou svobodu při návrhu budoucí podoby stavby - kromě tradičních sedlových a pultových vazníků, vyrábíme i vazníky nůžkové, lomené a s obytným podkrovím. Příhradový vazník je díky vysokému využití materiálu i značné únosnosti lisovaných spojů ideálním kompromisem mezi ekonomicky i staticky vhodným řešením.

Vazníky se skládají z dřevěných prvků:

  • horní pas
  • dolní pas
  • diagonála
  • svislice

Tyto jsou navzájem spojeny kovovými deskami s prolisovanými trny. Naše lisované vazníky mají oproti zastaralé technologii sbíjených vazníků několikanásobně vyšší únosnost, a proto jsou velmi vhodné pro moderní výstavbu.

 

Kvalitní střecha však vyžaduje víc než kvalitní příhradové vazníky. Při realizaci střešní konstrukce proto vždy dodáváme ztužidlová pole, důkladné zavětrování a oboustranné kotvení. Více o těchto technických detailech se dozvíte v poradně.